עוד המלצה חמה שקיבלנו על טיול לגאורגיה שנעשה איתנו...

נשלח 13 בפבר׳ 2013, 3:31 על ידי מרום תעופה
"הטיול עפ"י דולי..." 


לירדן היקר, 18.6.2012.

רב תודות לך על הטיול הנפלא בו זכינו לתור את גיאורגיה בהדרכתך. הובלת אותנו ביד רמה וסובלנית. לפעמים בתקיפות (בצדק !) אך לרוב בנועם מלא הומור וחיוך עם יחס חם ודואג.

לא חסכת מאמצים לתת לנו מעבר לדברים שצויינו בפרוספקט המסלול.

הובלת אותנו מזרחה, מערבה, צפונה ודרומה.

לא פסחנו על סירנארי עם חומה ומגדל, ובדרך לטלאבי על גורג'אני, שם טעמנו לראשונה צורצחלה, אכלנו כיד המלך, ושתינו מן היין המקומי כטוב ליבנו עלינו, כשהלהקה המקומית מנעימה את ארוחתנו.

הובלת אותנו בדרך המשי, במעבר הצלב ובדרך הצבאית המחברים את רוסיה לגרוזיה.

ביקרנו באינספור כנסיות כמו כנסיית נינו, כנסיית ג'בארי וכנסיית "העמוד נותן החיים" במצחטה, וכן בכנסיית השילוש הקדוש בקזבגי שבקווקז הגבוה, סמוך לגבול עם רוסיה.

בדרך חזרה מן הצפון עברנו כמובן בסטפנצמינדה (ולידה נביעת מים אדומים המזכירה את פמוקלה הלבנה שבתורכיה- מקום מרהיב ביופיו ובצבעו הכתום הזוהר ששבה אותנו עוד ממרחק!) לא נשכח את החוויה של מילוי הבקבוקים במים המיוחדים – איזו התרגשות זו הייתה !

משם המשכנו לפסנאורי שם ניצב פסל האייל הגדול המפורסם – מקום מיפגש היובל השחור והיובל הלבן ושם שניהם מתמזגים לנהר האראגבי הגדול. בחיים לא ראיתי נהרות בצבעים שונים הזורמים זה לצד זה בצורה כה בולטת!

חוויה דומה חווינו גם בח'רטוויסי, מקום מיפגש שני נהרות נוספים, אחד מקורו בתורכיה והשני מקורו בארמניה ושניהם מתמזגים לתוך המטקבארי שליווה אותנו חזרה עד טביליסי.

לא רק נופים ואתרים החדרת בנו בטיול זה אלא גם הפלאת למזג שתי תרבויות ושני עמים כשהקראת קטעים מתוך "עוטה עור הנמר" של רוסטאבלי, דיברת על בוריס גאפונוב ועל שלונסקי, וקינחת בחיקויים של שייקה אופיר בקטעיו על שייקספיר, וכן בסיפורי סוראמלו של יוסי בנאי...

בדברים אלו ועוד באה לידי ביטוי אישיותך לא רק כמדריך אלא גם כשחקן, סופר ואדם מוכשר בצורה בלתי רגילה, ממש איש אשכולות. המשך בכך ואני מאחלת לך לא רק להמשיך להדריך קבוצות נוספות , ולהעניק להן מאישיותך המדהימה, אלא שנזכה גם אנו, לנסוע איתך שוב לטיולים נוספים, מלאי חוויות וכיף אמיתי !

והכי חשוב – שתמשיך להיות "בן אדם" מקסים כמו שאתה !

באיחולי בריאות, אושר וכייף בחיים

דולי

(בשם משפחות ראובן ושמואל)