טיול מאורגן לגאורגיה - בעונה

טביליסי הישנה והחדשה  כנסיית סיוני  מצודת נריקאלה  שדרות רוסטוולי  בית הכנסת  מרחצאות גפרית  כנסיית מטחי  קתדרלת העמוד  כנסיית הצלב ✔ כנסיית גלאטי  עיירת הספא בורג'יומי  עיירת הסקי בקוריאני  מערות חצובות בסלע בוורדזיה  פרסקו מרשים  העיר גורי - הולדת סטאלין  עיר המערות אופליסציחה - מבצר האלוהים  מצודת אנאנורי  אתר הסקי גודאורי – מרומי הקווקז המרהיב  ג'יפים במעלה הקווקז ✔ כנסיית גרגטי  מוזיאון אתנוגרפי בטביליסי  שוק הפשפשים  הגשר היבש

טיול לגאורגיה - 8 ימים

כולל ערב פולקלור מרגש וסוחף!

חצי פנסיון ♦ תכנית מלאה ♦ ללא ימים חופשיים

טרוול טו הינה סיטונאית ✔ מומחית בטיולים מאורגנים. החברה ידועה בהקפדה על איכות ורמת טיול גבוהה. מדריכים בעלי ידע וותק שעושים למטייל את חווית הטיול בדגש על תכנים מלאים וגדושיםאוטובוס תיירים ברמה גבוהה ✔ ומלונות מעולים. דברים אלה עושים את ההבדל בין הצלחה לכישלון בחויית הטיול. 

עוד המלצה חמה שקיבלנו למשרדינו  על טיולים מאורגנים

שלום רב !
הצטרפתי לטיול מאורגן לגאורגיה ב-11.06.15 חזרתי משם עם חוויות נפלאות. יחד עם זה שגיאורגיה מהממת, מדהימה ביופייה, קיבלנו שם המון אהבה ויחס ואוכל משובח. בתור אחת שנולדה וגדלה בעיר גורי, נסעתי אחרי 36 שנים ונפעמתי... הזיכרונות צפו וההתרגשות הייתה עצומה.
אבל החשוב ביותר – המדריכה בשם אינגה צ'גלאזה – זה הדבר המיוחד בטיול. כל יום איתה זאת חוויה: החינניות שלה, החיוך לאורך כל הדרך, הבקיעות בהיסטוריה וסיפורים מעניינים פשוט הקסימו את כל משתתפי הטיול.
מגיע לכם מילה טובה ופרגון גם על המלונות שבהם נפשנו. פרסמתם מין "התנצלות" על רמת השירות במלונות גאורגיה אך כולנו הופתענו לטובה. ניתן לציין שאני נוסעת להרבה טיולים מאורגנים באירופה ודי מכירה את המלונות של איטליה למשל, של צרפת או ברצלונה...
אני מאושרת שזכיתי לנסוע דרככם. המון, המון, המון תודות
באהבה נילי אהרוני
__________________________________________________________________________________________________
שלום 28.6.15
חזרנו מהטיול לגאורגיה שהיה בשבוע האחרון. 
הטיול היה מאורגן למופת המדריכה מדהימה .
חזרנו מרוצים וקצת עייפים. 
תודה רבה. שבתאי ושוש בן ארויה

__________________________________________________________________________________________________

בוקר טוב אדריאן

מצטרפים להערות החיוביות של שבתאי ושוש

ארגון הטיול ראוי לציון, אינגה המדריכה מקסימה ומקצועית הכירה כל כל נקודה ואתר

עם הרבה אורך רוח ותמיד עם חיוך.

תודה רבה

פנינה ויעקב חמאני

פרחיה וחזי דאלל

אביבה ויוסי משה

רחל וויקטור רחמים

_________________________________________________________________________________________________

מסלול הטיול:

יום 1: ת"א - טביליסי

ברוכים הבאים לטיול, ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לגיאורגיה, לשדה התעופה הבינלאומי של טביליסי. ונמשיך לכיוון מלוננו ללינה בטיביליסי.


יום 2: טביליסי – ג'ווארי מצ'חטה - קוטאיסי

נפתח את יומנו בגיאורגיה בנסיעה לכיוון  למצ'חטה (בת 3000 שנה) בירתה העתיקה ומרכזה הרוחני של גיאורגיה, נתרשם מאתריה החשובים: כנסיית הצלב (ג'אוורי) מורשת של אונסק"ו וקתדרלת סווטיצחובלי (העץ נותן החיים) הנכללים ברשימת המורשת של אונסק'ו. שהם מהקדושים ביותר בגיאורגיה. נמשיך מערבה לעיר קוטאיסי. קוטאיסי הפכה לעיר המרכזית ביותר במדינה  עם מעבר  מקום מושב הפרלמנט הגיאורגי אליה. עיר זו (השנייה בגודלה במדינה)  הייתה והנה מרכז יהודי חשוב בגיאורגיה ומאכלסת 2 בתי כנסת מפוארים וגדולים כמו גם אתרי מורשת מוכרזים של אונסקו. עם הגעתנו נצא לביקור בבית הכנסת המפואר של הקהילה היהודית. לינה באיזור קוטאיסי.

יום 3: קוטאיסי - בורג'יומי - בקוריאני

הבוקר נצא לביקור במנזר גאלתי  אותו ייסד המלך דוד כמרכז תאולוגי חשוב, גם הם  נכללים ברשימת המורשת של אונסקו. משם נמשיך למערת הנטיפים פרומתיאוס ונחזה בתופעת הטבע הקרסטית המדהימה (השייט מותנה בתנאי הגאות והשפל). את תופעות הטבע הגאולוגית של נטיפים וזקיפים שנוצרו במעבה האדמה לאורך מיליוני שנים את הביקור נסיים בשייט חוויתי בנהר הזורם במערה. נמשיך לעיירת הספא המפורסמת בורג'יומי ונבקר בפארק המעיינות המינרליים הנובעים מבטן האדמה. בסיום הביקור נצא לעבר הרי הקווקז הנמוך לעיר בקוריאני ללינה וארוחת ערב.


יום 4: בקוריאני - וורדזיה אחלציחה - בקוריאני

היום נצא  לאחלציחה  ונבקר בעיר החצובה  וורדזיה. זהו קומפלקס מרהיב וענק בין 13 קומות  חצובות בסלע ובו למעלה מ- 250 חדרים חצובים במרכז המונומנט שוכן מרכז רוחני דתי עם פרסקאות של שליטי המקום אשר בנו את  המכלול המרשים, הלא הם  שליטיה החזקים ביותר של גיאורגיה המלך גאורג השלישי ובתו המלכה תמר. נצפה בפרסקו של המלכה תמרה ואביה שבו עבר אלכסנדר מוקדון בדרכו לכיבושיו הגדולים במזרח, בדרך נצפה במצודת חרטוויסי ואם יוותר זמן נבקר בבית הכנסת באחלציחה. ארוחת ערב ולינה בבקוריאני.

יום 5: בקוריאני - גורי –עיר המערות  אופליסציחה - אנאנורי - גודאורי 

היום ניסע לגורי עיר עתיקה עיר הולדתו של סטאלין היושבת על דרך המשי המפורסמת. נראה מבחוץ את בית הולדתו של סטאלין. משם נצא לסיור  בעיר המערות אופליסציחה, השוכנת על דרך המשי המפורסמת. עיר המערות אכלסה החל מהמאה הראשונה לספירה עמים ותרבויות שונים החל בשבטים פראיים דרך היותה מרכז רוחני תרבותי של החבל הנקרא- שיידה קרטלי, וכלה בהיותה עיר הלניסטית טיפוסית. נמשיך צפונה בנסיעה על הדרך הצבאית המחברת את גאורגיה לרוסיה דרך רכס הקווקז הגבוה. נבקר במצודת אנאנורי הצופה על אגם ז'ינוואלי בתצפית מרשימה. ניסע בדרך מרהיבה לאורך כפרים קטנים וציוריים בהרי הקווקז הגבוה לאתר הסקי בגודאורי. ארוחת ערב ולינה באתר הסקי גודאורי.


יום 6: גודאורי –סטפנצמינדה  קאזבגי – גודאורי – טביליסי + סיור ג'יפים

ניסע השכם בבוקר בנופים מרהיבים לאורך נהר טרג המוביל לעיירה סטפנצמינדה ולכפר קאזבגי, הכפר הגדול במחוז. העיירה סטפנצמינדה שוכנת למרגלות פסגת הר קזבג המתנשא לגובה של 5048 מטר מעל פני הים. נתרשם מנוף עוצר נשימה משם נעפיל  עם ג'יפים 4*4  לכנסיית גרגטי כנסיית השילוש הקדוש, הנקראת גרגטיס סמבה,  מהמאה ה 14  הנמצאת בגובה של 2170 מטרים מעל פני הים . ממרום הגבעה ישנו נוף עוצר נשימה. נצפה בקרחון הקווקזי ובנוף הנשקף מגבעת מקינווארי. משם ניסע לטביליסי דרך אתר הסקי גודאורי. לינה בטביליסי.

יום 7: טביליסי - עלייה ברכבל למצודת נריקאלה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר המיוחדת. נעלה לנקודת תצפית על העיר ונהר המטקוורי החוצה אותה ונתרשם מהמבנים העתיקים וגגותיהם האדומים. נבקר ברובע העתיק, בכנסיית מטחי , נטייל בסמטאותיו הציוריות, נראה את מרחצאות הגופרית, האתר ההסטורי שממנו צמחה העיר, בית הכנסת ואת קתדרלת SIONI מהמאה ה-7, אשר נבנתה כהעתק מושלם של כנסיית "ציון" בירושלים. נעפיל עם הרכבל למצודת נרקילה לתצפית על נהר מטקוורי. (העליה ברכבל מותנית בגורמים המפעילים את הרכבל.) נמשיך, בסיור בשדרה על שם שותה רוסתווילי (המשורר הלאומי מחבר הפואמה "עוטה עור הנמר"), אשר יחשוף בפנינו את בניניה המפוארים הניצבים לאורכה וביניהם בית הפרלמנט,התיאטרון הלאומי ובית האופרה.  כמו כן, נבקר במוזיאון הלאומי. בתום הסיור נעבור למלוננו . בערב נצא לארוחת ערב ומופע פולקלור במסעדה מקומית.

יום 8: חבל הין קאחטי - סירנרי - אירוח בבית משפחה גיאורגית

היום נצא לביקור בחבל קאחטי, אזור עתיר גפנים, יקבים ויין לכל סוגיו. בדרכנו, נחלוף בין נהרות, כפרים, יערות טבולים בתוך נופים עוצרי נשימה. נגיע לסירנרי, עיר יפה מהמאה ה- 18,ששוחזרה לאחרונה נטייל בין החומות ומגדלי השמירה, נצפה על עמק האלזאני. נמשיך אל שוק הצ'רצ'חלות, הממתק העממי, ולאחר ניסע להתארח בביתה של משפחה גיאורגית מקומית. נלמד את תהליך רקיחת הצ'ורצ'חלה, המורכב מאגוזים בציפוי רפרפת ענבים מתוקים ואפיית הלחם הגיאורגי. במקום תוגש ארוחת צהריים טיפוסית, שתלווה בהופעת נגינה ושירה מסורתיים..תם טיולנו הקסום. בכפוף לשעת הטיסה ומלאי חוויות ורשמים, ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

* הטיול מתאים גם לשומרי מסורת, המעוניינים לשמור שבת במלון , יחויבו בתוספת על סך $150 לאדם עבור העברה פרטית חזרה לקבוצה במוצ"ש.

מלונות נעימים וטובים לטיול המושלם בגיאורגיה

    

“Astoria”http://www.info-tbilisi.com/astoria/about/
“Edelweiss”http://edelweissgudauri.ge/
 


“Promete”
http://tskaltubo-hotel-prometheus.ge/
“Ivera”
http://iveriainn.com


המחיר כולל:
          
·          טיסות ישירות לטביליסי.

        ·          מיסי נמל ובטחון.

·         לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.

·     חצי פנסיון

·       אוטובוס תיירים.

·       סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.

·      מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה.

·     עליה באמצעות ג'יפים אל הקווקז הגבוה

·      ערב פולקלור מהנה.

·      טיפים לנותני שירותים בחו"ל למעט שירותי סבלות.

המחיר לא כולל:

    ·         כל מה שאינו מופיע במחיר כולל.

חשוב:

v      על המטיילים להיות מצוידים בדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום היציאה כמו כן יש  להקפיד על שלושה עמודים ריקים לפחות בדרכון.v      אין כפל הנחות ומבצעים. ט.ל.ח. v      כפוף לתנאים הכלליים שבסוף החוברת/ אתר. v    המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הימים או הביקורים. ייתכנו שינויים בסדר הלינות והביקורים v      במידה והטיסה תנחת מאוחר בגאורגיה, לא תינתן א.ערבv      הרינו להביא לתשומת ליבך, תנאי התיירות בגיאורגיה אינם כפי המוכרים לנו במערב.

לשרותך תמיד,  "מרום תעופה" טל:  6203360 03

למידע נוסף: טיול מאורגן לגיאורגיה.